Nieuwe collega: Froukje Thijs
We verwelkomen een nieuwe collega in ons trainersteam. Zij heet Froukje Thijs. We zijn blij met haar komst en de ruime ervaring die zij meebrengt. Froukje over haar komst naar Phoenix:
Wie met mij heeft geleerd, gewerkt, geleefd weet dat Froukje en dansen bij elkaar horen. Hoe vaak ik wel niet heb gehoord ‘dans je nog?’ Het is voor mij een belangrijke bron. De flamenco in het bijzonder. Ik kan erin ontdekken, voelen waar ik dingen heb laten liggen, laten zien waar ik ben, of hoe ik vastloop – en soms weer een weg vind.
Het was niet vanzelfsprekend voor me om die bron te benutten in mijn werk en persoonlijk leven. Mijn reis bij Phoenix begon in 2010 en bij ‘liever alleen in mijn binnenwereld’. En dat werd er eentje van: tevoorschijnkomen - trouw aan mezelf. Dat leerproces is voor mij goud waard gebleken. Phoenix heeft me een setting geboden waarin ik kon zoeken hoe ik m’n binnenste buiten kon brengen, in contact. Met ingrediënten die niet per se de makkelijkste weg waren, maar wel duurzaam en een kans op maatwerk: op mijn lijf geschreven. De systemische blik reist sindsdien altijd met me mee, de stilte werd een kracht en het steeds weer oefenen in intimiteit in het contact blijft bij me horen.
Phoenix is voor mij zowel levens- als ambachtsschool geweest. In mijn persoonlijk leven zijn de lessen telkens weer bruikbaar, als partner, moeder, dochter, vriendin put ik steeds weer uit deze lessen om de liefde te leven. In begeleidingen zie je me ruimte geven en nemen om voorbij de zelfafwijzing te komen, en je unieke zijn moedig te ontdekken en te leren inzetten als bron in je relaties en werk. De kunsten, voor mij dans en muziek, geef ik op vele manieren plek in begeleidingswerk. Dat breekt zo raak open, en biedt een basis om de ontmoeting, contact en aanraakbaarheid te laten ontstaan. Met alle glans en rafelranden. Wat overigens niet betekent dat jij moet dansen, ieder heeft z’n eigen, zinnige weg. Voel je welkom om de jouwe te ontdekken!
Starten bij Phoenix betekent dat mijn bedrijf Café de Liefde stopt. Iets wat ik met zoveel overgave heb gevormd, waar zoveel verbindingen zijn ontstaan. Een dierbare ervaring. Dat is rauw en voor mij óók een fijne timing. Ik voel veel dankbaarheid voor de afgelopen 10 jaar en neem die ervaringen met veel zin mee naar de volgende fase. Ik kijk ernaar uit om in die prachtige Phoenix setting – waar de ontmoeting in opleidingen zo’n ereplek heeft - jullie te ontmoeten en te leren over het leven, de liefde, het ambacht.
Froukje
